خدمات الكترونيكي پايگاه مناقصات اطلاعيه ها اخبار شركتاخبار - افزايش ظرفيت 20 هزار واحد صنعتی در دستور کار سازمان صنايع کوچک :


معاون وزیر صنعت و مدیرعامل سازمان صنایع کوچک و شهرک‌های صنعتی ایران با اشاره به ایجاد اشتغال ضربتی  از برنامه‌ریزی‌ها جهت افزایش ظرفیت 20 هزار واحد صنعتی طی سال‌های آتی خبر داد و گفت: اگر بتوانیم حدود 50 یا 60 درصد صنایعی را که با ظرفیت پایین فعالیت می‌کنند به ظرفیت کامل برسانیم قطعاً اشتغال مستقیم و غیرمستقیم را به دو برابر افزایش‌خواهیم داد.

به گزارش روابط عمومی شركت شهرک‌های صنعتي مازندران، صادق نجفی در اولین نشست خبری خاطرنشان کرد: امکانات و تسهیلات خوبی در اختیار داریم که اگر بتوانیم مسئولین را نیز با خود همراه کنیم تحولاتی اتفاق خواهد افتاد.

وی با اشاره به اجرای برنامه در نواحی روستایی و دهستان‌ها اضافه کرد: در پی ایجاد نواحی صنعتی و روستایی هستیم تا با همکاری و همیاری تمام دستگاه‌ها، صنایعی که در روستاها شکل‌گرفته یا ایجاد می‌شود را ساماندهی کنیم.

معاون وزیر صنعت،‌ معدن و تجارت در ادامه به مشکل بی‌آبی در نواحی شرقی و مرکزی و . . . در کشور اشاره کرد و افزود: در شهرک‌های صنعتي، ما باوجود امکانات و زیرساخت‌های لازم، هنوز نتوانستیم استفاده مناسب از این زیرساخت‌ها به عمل بیآوریم چراکه نتوانستیم اهداف خود را براي سازمان‌هایی که باید در کنار ما باشند تبیین کنیم.

وی همچنین از امضای تفاهم‌نامه مشترک بین وزیر صنعت، ‌معدن و تجارت و معاون رئیس‌جمهور و رئیس سازمان محیط‌زیست در آینده نزدیک خبر داد و افرود: بر این اساس، در نظر داریم اختیارات درون شهرک‌ها و نواحي صنعتي را در دست بگیریم تا بتوانیم فضای کسب‌وکار را بهبود بخشیم و با آسان کردن روند کارها، به کار سرعت ببخشیم.

معاون وزیر صنعت و مدیرعامل سازمان صنایع کوچک و شهرک‌های صنعتی ایران افزود: با معاون وزیر نیرو هم طی جلسه‌ای توافقاتی داشتیم که در داخل شهرک‌های صنعتي، شورای هماهنگ بانک‌های خصوصی و دولتی در کنار ما باشند و بتوانیم از بخشی از امکانات آنها استفاده کنیم تا ظرفیت‌های خالی و ایجادی را  در شهرک‌های صنعتی فعال کنیم.

نجفی با تأکید بر نوسازی واحدهای صنعتی تصریح کرد: نوسازی واحدهای صنعتی ابتدا از واحدهای کوچک به متوسط و از متوسط به واحدهای بزرگ باید اتفاق بیفتد و برای این امر نیز، باید برنامه‌ریزی داشته باشیم.

معاون وزیر صنعت و مدیرعامل سازمان صنایع کوچک و شهرک‌های صنعتی ایران ادامه داد: این امر، زمانی محقق می‌شود که بازار داخلی و خارجی وجود داشته باشد و ما این وظیفه را داریم و در این راه باید ایجاد انگیزه در مردم برای خرید کالای داخلی اتفاق بیفتد.

نجفی اظهار داشت: اگر حلقه‌های مفقوده به هم وصل شوند خیلی از مشکلات و مسائل حوزه بازار حل و جلوی قاچاق گرفته می‌شود و ما نیز در حال ایجاد زنجیره‌هایی در این زمینه هستیم.

وی بیان داشت: مدیریت جهادی و انگیزه‌های کار جهادی، در وزارت صنعت هست و اگر باهم درزمینه ایجاد انگیزه برای تولید کالای ایرانی کار کنیم طی مهروموم‌های آینده شاهد به وجود آمدن برندهایي از صنایع داخلی کشور خواهیم بود و ما نیز در حال مدل‌سازی و برنامه‌ریزی، در این زمینه هستیم.

نجفی در ادامه ایجاد تعامل منطقی بین مردم و مسئولین را باعث حل بسیاری از مشکلات و مسائل کشور دانست و تصریح کرد :  هم رئیس‌جمهور و هم وزیر صنعت، ‌معدن و تجارت تلاش دارند که دو موضوع اساسی معیشت و بیکاری را در کشور حل کنند. 


آخرين ويرايش : ۱۲ دي ۱۳۹۶ - ساعت : ۰۸:۱۰ قبل‏ازظهر |  


امروز :

دوشنبه ۴ تير ۱۳۹۷

الإثنين ۱۲ شوال ۱۴۳۹

Monday 25 June 2018
  ورود اعضا  
نام کاربري
رمز عبور

اوقات شرعي ساري
طلوع آفتاب : ۴ : ۴۰ : ۲۹
اذان صبح : ۲ : ۴۹ : ۱۱
اذان ظهر: ۱۲ : ۰۰ : ۱۰
غروب آفتاب : ۱۹ : ۱۹ : ۴۸
اذان مغرب : ۱۹ : ۴۰ : ۰۸
  آمار و ارقام  
كل نمايش ها : ۴۰۲۳۳۴۷
كل بازديدكنندگان : ۲۵۸۹۷۱۰
نمايش هاي امروز : ۵۳۹
بازديد هاي امروز : ۵۱۲
افراد آنلاين : ۱۰۷


Powered By DLAB-SG 3.1 - All Rights Reserved For Mazandaran Industrial and Eastates Corporation / Best View @ 1024 * 768